Reklam
  • Reklam

Yunanistan'tan 'olumlu' açıklama!

Yunanistan Başbakanlığından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'ın ikili ilişkilere dair değerlendirmelerine ilişkin, "Türk  Cumhurbaşkanının açıklamalarından Ege'de barış lehine dönüşü ve iki ülke arasında  güvenlik dahil önemli konularda diyaloğu desteklemesi gibi olumlu kısımları  alıyoruz." açıklaması yapıldı.

23 Nisan 2018 - 02:32
Reklam

Yunanistan Başbakanlığından, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iki ülke  arasındaki ilişkilere dair değerlendirmelerine ilişkin yapılan yazılı açıklamada,  söz konusu değerlendirmelerin fiiliyata geçirilmesinin beklendiğini kaydedildi.Açıklamada, Türk Cumhurbaşkanının Ege'de barış lehine dönüşü ve iki  ülke arasında güvenlik dahil önemli konularda diyaloğu desteklemesi gibi olumlu  kısımları alıyoruz. ifadelerine yer verildi.Edirne'de tutuklu bulunan 2 Yunan asker meselesi ile başka meselelerin  karşılaştırılmasının kabul edilemez olduğu aktarılan açıklamada, Yunanistan ve  Avrupa Birliğinin pozisyonunun Yunan askerlerin şartsız bir şekilde ivedilikle  geri gönderilmesine yönelik olduğu kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NTV'de yayınlanan röportajında Yunanistan ile  ilişkilere ilişkin Suların ısınması diye bir şeyi istemiyoruz. Böyle bir  gayretin içinde değiliz. Biz Yunanistan'a bir komşumuz olarak bakıyoruz. Öyle  veya böyle bazı sıkıntılar olsa bile bütün bunları aşalım istiyoruz.  değerlendirmesinde bulunmuştu.

Reklam
Bu haber 101 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Millet İttifakı 'seçim ordusu' kuruyor!
Millet İttifakı 'seçim ordusu' kuruyor!
12 yaşında kaçırıldı, 13 yaşında hamile kaldı, 18 yaşında...
12 yaşında kaçırıldı, 13 yaşında hamile kaldı, 18...