Trump'tan yeni Suriye mesajı

ABD, İngiltere ve Fransa'nın Esad rejimini hedef alan saldırılarının ardından ülkelerden karşılıklı açıklamalar gelmeye devam ediyor. En son ABD Başkanı Donald Trump, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Suriye'ye operasyon o kadar başarılı bir şekilde gerçekleşti ki, yalan haber üreten medya operasyonu küçük göstermek için benim 'Görev tamamlandı' sözlerime taktı." dedi.

16 Nisan 2018 - 04:24
Reklam

Trump, "Suriye baskını öylesine harika, öyle isabetli biçimde gerçekleştirildi ki, yalan haber medyasının çamur atmasının tek yolu, benim ‘Görev tamamlanmıştır' ifadesini kullanmam oldu. Bunun üzerine atlayacaklarını biliyordum ama öyle harika bir askeri terim ki, geri getirilmesi, daha sık kullanılması gerekiyor" dedi.

Trump'ın dün saldırıların ardından kullandığı "Görev tamamlanmıştır" ifadesi bugün Amerikan basınınında eleştirilere neden oldu.

New York Times ve Washington Post gazeteleri, bu ifadelerin en son Irak savaşında George W. Bush tarafından kullanıldığını hatırlatırken, bir makalede de Trump'a "Görev tam olarak neydi ki?" sorusu yöneltiliyor.

ABD'nin başını çektiği operasyona Fransa ve İngiltere de katılmış, Suriye'nin Duma ilçesindeki kanıtlanmayan kimyasal silah iddialarına dayanarak Suriye'deki belirli noktalara saldırı gerçekleştirmişti. Suriye'ye yöneltilen füzelerin önemli bir kısmı hava savunma sistemleri tarafından düşürülmüştü.

Rusya ABD'nin başını çektiği saldırıları şiddetli şekilde kınarken, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ndeki işleyişi devre dışı bırakan saldırılara dünyadan geniş çaplı tepki geldi.

Bu haber 247 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Enis Berberoğlu, Yargıtay'ın Kararı Sonrası Cezaevinde Açlık Grevine Başlayacak
Enis Berberoğlu, Yargıtay'ın Kararı Sonrası Cezaevinde Açlık...
Aydın'da, 5 Kişinin Can Verdiği Damat Katliamının Altından Alacak Verecek Meselesi Çıktı
Aydın'da, 5 Kişinin Can Verdiği Damat Katliamının Altından...