Reklam
  • Reklam

Sağlık hizmetleri 2030'a kadar tamamen dijitalleşecek

Bugün yayınlanan Aruba raporuna göre, otomasyon, robotik ve kendi kendine teşhis çözümleri, yaşlanan nüfusun bakımında yakında hayati bir rol oynayacaklar ve hem hastalar hem de sağlık çalışanları için daha iyi deneyimler yaratacaklar, ancak bu durumda...

16 Nisan 2018 - 04:21
Reklam

Bir Hewlett Packard Enterprise şirketi olan Aruba tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, sağlık kurumları servislerini Nesnelerin Internet’i (IoT) çerçevesinde yeniden şekillendirirken, on yıl içinde bir check-up yaptırmak için, doktorlar ve hemşirelerden daha çok, sensörler, kameralar ve robotik tarama cihazları ile etkileşime girilebilinir.

‘2030’un Hastanesinin İnşası’ raporu, kıdemli sağlık hizmetleri liderleri ve gelecek bilimcilerle yapılan görüşmelerin sonuçlarını içeriyor. Rapor, sağlık endüstrisi için mobil, bulut ve IoT teknolojisini içeren daha akıllı işyerlerinin gerekliliğini ve olasılığını açıklıyor. Ayrıca, hasta deneyimini değiştirecek ve klinik bakımı geliştirecek yolları araştırıyor.

Çalışma, sağlık endüstrisinin 2030'a kadar nasıl dönüşeceğine dair beş önemli tahmin yapmakta:

Hastanın kendi kendine teşhisi: Sağlığını izlemek ve hatta kendi taramalarınızı yapmak için uygulama tabanlı ve giyilebilir araçları kullanarak hastalar, bir muayenehane veya hastaneye gitmeksizin evde çok sayıda koşulla kendi kendine teşhis etme kabiliyetine sahip olacaklar.

Reklam
Bu haber 220 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meral Akşener'den çok önemli Abdullah Gül çıkışı
Meral Akşener'den çok önemli Abdullah Gül çıkışı
Tunceli'de çatışma: 2 terörist öldürüldü
Tunceli'de çatışma: 2 terörist öldürüldü