Reklam
  • Reklam
Reklam

Nakşibendi lideri: Uzay mekiğini ilk biz düşürdük

Nakşibendi lideri Şeyh Ahmet Yasin Bursevi, 1986’da kalkışından dakikalar sonra infilak eden Challenger uzay mekiğini kendilerinin düşürdüğünü iddia etti.

11 Mart 2018 - 01:30 - Güncelleme: 11 Mart 2018 - 11:05
Reklam

Nakşibendilerin lideri Şeyh Nazım Kıbrisi öldükten sonra yerine Şeyh Ahmet Yasin Bursevi geçti.

Bursevi’nin yayınladığı bir video sosyal medyanın gündemi oldu.

Bursevi, 28 Ocak 1986’da kalkışından dakikalar sonra infilak eden Challenger uzay mekiğini kendilerinin düşürdüğünü iddia etti.

'CIVATALARINI GEVŞETTİK'

 Bursevi olayı şöyle anlattı:

“Bu Challenger diye bir uzay aracı fırlattılar ya. O tam fırlatıldığı zamanda Habbe'nin içindeydik. Bak yazılıdır o da. Habbe'nin içerisindeydik, Ahmet amca Hızır Aleyhiselam’dan yardım istedi. Televizyon yok, hatmenin içerisindeyiz. Fırlatıldı hala niye patlamadı diyor Ahmet amca. Sesli konuşuyor, duramıyor. Mehmet Emin amca da dedi ki 'Ahmet merak etme cıvatalarını gevşettik biraz sonra bu düşecek.' Yemin ediyorum, saatle yazdık oraya. Dediği saatte tam saniyesi saniyesine ertesi gün haberlerde dinledik. O saatte Challenger patladı.”

DAHA ÖNCE DE ANLATMIŞTI

Ahmet Yasin Bursevi bu iddiasını daha önce de dile getirmişti. Yine bir “sohbetinde” konuşan Bursevi, Challenger’la ilgili olarak şunları söylemişti:

“Ahmet amcamız vardı, İzmitli Mehmet Emin amcamız vardı vefat etti 87'de. Allah sizi inandırsın yemin ederim hatmede oturuyoruz, Challenger'i cıvatalarını söktük, düşsün de akılları başlarına gelsin dedi. Ben de dedim ki 'O kadar da değil Amerika'nın attığı Challenger'i siz mi düşüreksiniz' gördün mü ne oldu? Aklını başına toplayacaksın.”

Nakşibendi lideri Şeyh Ahmet Yasin Bursevi’nin Türkiye'de Adnan Oktar cemaatiyle de yakın ilişkileri olduğu biliniyor.

Reklam
Bu haber 2321 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karamollaoğlu: Yetimin hakkı yeniyor
Karamollaoğlu: Yetimin hakkı yeniyor
Demirtaş ilk defa halka seslendi
Demirtaş ilk defa halka seslendi