Reklam
  • Reklam
Reklam

Kerkük'ten petrol açıklaması

Irak Petrol Bakanı Luaybi, "Kerkük'ten petrol ihracatını geliştirmeyi ve günlük ihracatın 1 milyon varili bulmasını amaçlıyoruz. İhracatımızı gerek Ceyhan gerekse Körfez limanları  üzerinden artıracağız" dedi.

14 Kasım 2017 - 02:53
Reklam

Irak Petrol Bakanı Cebbar Luaybi, Kerkük'ten petrol  ihracatını günlük 1 milyon varile çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. 

Kerkük kentini ziyaret eden Bakan Luaybi, Kuzey Petrol Şirketi'nde  düzenlediği basın toplantısında, Kerkük'teki petrol sektörünün gelişmesi için  gereken adımlar atılacak ve bir rafineri inşa edilecektir. dedi.


Merkezi Kerkük'te bulunan Kuzey Petrol Şirketi'ne bağlı tesislerin  geliştirilmesi için gerekli talimatları verdiklerini belirten Luaybi, Kerkük'ten  petrol ihracatını geliştirmeyi ve günlük ihracatın 1 milyon varili bulmasını  amaçlıyoruz. Bunun için ziyaretimiz sırasında görüştüğümüz yetkilileri dinledik  ve onlara desteğimizi sağlayacağımızı ilettik. diye konuştu.

Luaybi, ülkenin en önemli gelir kaynağı petrol ihracatı için tüm  imkânları kullanacaklarını kaydederken, İhracatımızı gerek Ceyhan gerekse Körfez  limanları üzerinden artıracağız. İhracatımızı olumlu yönde etkileyecek olanakları  değerlendireceğiz. ifadelerini kullandı.

Basın toplantısında söz alan Kerkük Valisi Rakan Sait de zengin petrol  yataklarına sahip kentte bir rafineri bulunmadığına işaret ederek, Petrol kenti  Kerkük'te benzin ve gaz sorunu yaşamak istemiyoruz. diye konuştu.

Reklam
Bu haber 388 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karamollaoğlu: Yetimin hakkı yeniyor
Karamollaoğlu: Yetimin hakkı yeniyor
Demirtaş ilk defa halka seslendi
Demirtaş ilk defa halka seslendi