Reklam
  • Reklam

‘İğneyi ABD’ye, çuvaldızı AKP'ye'

İyi Parti’nin Başkanlık Divanı bildirisinde, “Türkiye’yi kim yargılamak isterse karşısında önce bizi bulacaktır. Ancak hiç kimse Reza Zarrab’ın itirafçı olduğu davanın utanç verici mahiyetini ‘Türkiye yargılanıyor’ saçmalığı ile Türk Milletinin gözünden kaçırmaya çalışmasın” ifadelerine yer verildi.

07 Aralık 2017 - 04:00
Reklam

İYİ Parti Başkanlık Divanı, sert ifadelerin yer aldığı bir bildiriyi kaleme aldı. Bildiride, "Türkiye'yi kim yargılamak isterse karşısında önce İYİ Parti'yi bulacaktır. Ancak davada yargılanan Türkiye değil, Reza'dır" denildi. 

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Sözcüsü Aytun Çıray, partisinin Başkanlık Divanı açıklamasını okudu. Bildiride, hükümetin durumu 'Milli Dava'ya dönüştürme çabasında bulunduğu, ancak yargılananın Türkiye değil Reza Zarrab olduğu kaydedildi.

"ZARRAB'LA İŞBİRLİKLERİNİ SAKLAYAMAZLAR"

Türkiye'ye yargılama girişiminde bulunulması halinde en sert tepkiyi İYİ Parti'nin göstereceğine dikkat çekildiği Başkanlık Divanı açıklamasında, "Açıkça belirtiriz ki, büyük Türk Milleti’ni ve devletini kim yargılamak isterse karşısında önce İYİ Parti’yi bulacaktır. Ancak Amerika’da görülmekte olan davada yargılanan Türkiye değil, Reza’dır. Hiç kimse Reza Zarrab’ın itirafçı olduğu davanın utanç verici mahiyetini ‘Türkiye yargılanıyor’ saçmalığı ile Türk Milletinin gözünden kaçırmaya çalışmasın. Hamasi konuşmalar Reza Zarrab’la dönemin belli AK Parti’li bakanlarının ve Halk Bankası Genel Müdürü’nün işbirliklerini saklayamaz” ifadelerine yer verildi.

ABD’nin Türkiye’deki 15 Temmuz 2015 kanlı darbe girişiminden sonra da FETÖ elebaşını barındırıyor olması, şüphesiz Türkiye’ye karşı ortaya koyduğu dostça olmayan bir tavırdır” denilen bildiriyi okuyan Çıray, şu görüşleri aktardı:

"SAKIN REZA'YI MİLLİ ÇIKARLARIMIZA KARŞI PAZARLIK KONUSU YAPMAYIN!"

 “Sayın Erdoğan ne zaman efelense, ‘Acaba ne taviz veriyorlar’ diye yüreğimiz sızlar. Sayın Mehmet Şimşek’in bazı pazarlıklar için ABD’ye gittiğini biliyoruz. İYİ Parti olarak AK Parti Hükümetini uyarıyoruz; önünüze Suriye’den çıkın, Kıbrıs’ta toprak konusunda taviz verin, İran’la aranıza mesafe koyun gibi kabul ettiğinizde insan içine çıkamayacağınız öneriler gelebilir. Sakın Reza’yı pazarlık konusunu yapmayın! Bunu önlemenin yolu rüşvet olayında adı geçen bakanları ve bürokratları derhal Türk mahkemelerinde yargılanmalarının önünü açın. Türkiye Cumhuriyeti Devleti hemen Reza Zarrab davası ile arasına mesafe koymalı ve hukukun üstünlüğüne geri dönmelidir.” .

"İĞNEYİ AMERİKA'YA ÇUVALDIZI AK PARTİLİLERE BATIRMALIYIZ"

İYİ Parti bildirisinde ABD’deki dava ile ilgili olarak da şöyle denildi:

“Ancak iğneyi Amerika’ya batırırken çuvaldızı da Türkiye’yi 15 yıldır yöneten AK Parti iktidarına batırmak zorundayız. AK parti iktidarı tarafından devletin kozmik odasına kadar girmesine izin verilen FETÖ’nün, ülke sırları yanında, devleti yöneten önemli siyasilerin kirli ilişkilerine delil teşkil edecek belgeleri de yurt dışına götürmüş olması şaşırtıcı değildir. Şaşırtıcı olan Kozmik Oda’dan ordumuzun gizli bilgileri götürüldüğünde, bugün gösterilen tepkinin binde birinin gösterilmemiş olmasıdır. Buna mukabil AK Parti iktidarının, onlarla etle tırnak olan ve içinde barındırdığı siyasetçiler nedeni ile FETÖ ile kurumsal bir devlet mücadelesi yapamadığı açıktır. AK Parti FETÖ ile mücadele yerine, FETÖ’yü, başarısız olduğu her alanın günah keçisi ve karşıtlarını suçlama aracı olarak kullanmayı tercih etmektedir. FETÖ ile mücadeleyi bir devlet politikası olarak İYİ Parti iktidarı yapacaktır.”

Reklam
Bu haber 2409 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bahçeli'den flaş 'YSK' açıklaması
Bahçeli'den flaş 'YSK' açıklaması
İYİ Parti için karar verildi!
İYİ Parti için karar verildi!