Reklam
  • Reklam

Genç adaylardan CHP'ye büyük ilgi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, 24 Haziran seçimlerinde ilk kez milletvekili seçilebilecek olan 18 yaşını dolduran gençlerin CHP’ye adaylık için yoğun ilgi gösterdiğini açıkladı.

07 Mayıs 2018 - 06:09
Reklam

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, 24 Haziran seçimlerinde ilk kez milletvekili seçilebilecek olan 18 yaşını dolduran gençlerin CHP’ye adaylık için yoğun ilgi gösterdiğini açıkladı. Budak, “Gençler, cumhuriyetin 100. yılına CHP çatısı altında girmek istiyor” dedi.

Aday belirleme komisyonunda görev alan Budak, gençlerin partiye yoğun ilgisinin kendilerini mutlu ettiğini belirterek şunları söyledi: “Büyük Önder Atatürk, Cumhuriyeti kurmasının ardından 1923’te, ‘Milletin bağrından temiz bir kuşak yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkamda kalmayacak” demişti. Şimdi görüyoruz ki Atatürk’ün gençleri onu hep haklı çıkarıyor. Gençler, onlara tepeden bakan, buyurgan siyaset anlayışından çok rahatsızlar. ‘Bütün umudum gençliktedir’ diyen Atatürk’ün yolunda, Kuvayı Milliye ruhuyla hareket ediyoruz. Türkiye’nin geleceğini, artık siyaset yoluyla da elini taşın altına koyan, sorumluluk alan bu gençlerimizin pırıl pırıl gözlerinde görüyoruz.”

Reklam
Bu haber 1358 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Millet İttifakı 'seçim ordusu' kuruyor!
Millet İttifakı 'seçim ordusu' kuruyor!
12 yaşında kaçırıldı, 13 yaşında hamile kaldı, 18 yaşında...
12 yaşında kaçırıldı, 13 yaşında hamile kaldı, 18...