Reklam
  • Reklam
Reklam

Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'na : Elinde formül varsa hemen açıkla!

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "terörü 4 yılda bitiririm" diyen Kılıçdaroğlu'na "Elinde özel bir formül varsa hemen açıkla" çağrısı yaptı.

12 Eylül 2017 - 00:13
Reklam

Başbakan Binali yıldırım başkanlığında bugün saat 14:05'te başlayan  Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi.

Yaklaşık 4 saat süren toplantının ardından kameralar karşısına çıkan Başbakan Yardımcısı ve  Hükümet Sözcüsü  Bekir Bozdağ,  Bakanlar Kurulu'nda alınan kararları açıkladı.

Bozdağ, daha sonra gazetecilerin sorularını cevapladı.  CHP lideri  Kılıçdaroğlu'nun "Terörü 4 yılda bitiririm" açıklamasına cevap veren Bozdağ şunları söyledi:

"ELİNDE BİR FORMÜL VARSA AÇIKLASIN"

Ayrıca,  Kılıçdaroğlu'nun terörü bitirecek bir formülü varsa, bunu da ortaya koymalıdır.  CHP daha önce de koalisyonlarla iktidar oldu. Terörü o zaman neden bitirmediler? Hükümetimiz teröre karşı ciddi adımlar atmıştır.

"17-25 ARALIK DARBESİNİ  ABD DEVAM ETTİRİYOR"

Türkiye ile  İran arasındaki ticaret hem ulusal hukukumuza hem de uluslararası hukuka uygudur. Ortada bir suç unsuru yoktur. İşin Türkçesi ve özü şudur: 17-25 Aralık'ta FETÖ'nün yapmaya çalıştığı ancak başaramadığı darbe teşebbüsünü, aynen  ABD yargısının yapma teşebbüsüdür.

FETÖ'nün görmek istediği hesaba  ABD yargısı alet edilmiştir.

"DAVANIN HAKİMİNİ FETÖ TÜRKİYE'DE AĞIRLADI"

Bu davanın hakimi 17-25 aralık kumpoaslarından sonra FETÖ tarafından  Türkiye'de ağırlamış, burada  Türkiye aleyhindeki argümanlarını savunan bir toplantıda moderatörlük de yapmıştır. Şimdi Fetullahçı Terör Örgütü'nün  Türkiye'de ağırladığı bu isim,  Rıza Sarraf ve dolayısıyla sayın bakanımızın (Zafer  Çağlayan) davasında hakim olmuştur.

Bu iddianamede de çok ilginç bir ifade geçiyor. Orada 2011'den 2013'e kadar bakanlık yaptığı ve halen TBMM'de görevli olduğu yazıyor. Oysa şu anda  Çağlayan şu anda Meclis'te görev yapmıyor. Birileri bunların ellerine o belgeleri veriyor.

Reklam
Bu haber 1380 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akşener’e Üsküdar’da belediye engeli
Akşener’e Üsküdar’da belediye engeli
IMF, Türkiye için teyakkuzda!
IMF, Türkiye için teyakkuzda!