Reklam
  • Reklam

Benzine sansür geldi

Motorin ve benzin fiyatına indirim geldiğinde de zam geldiğinde de milyonlarca vatandaş Petrol İşverenleri Sendikası'nın (PÜİS) internet sitesinden öğreniyordu. Artık öğrenemeyecek. Çünkü bir kaç gün önce alınan PÜİS'in yönetim kurulu kararı ile artık indirimler ve zamlar sansürlenecek. Kendisi de eski bir PÜİS üyesi olan CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin ise 'sansür' için "Bu neyin sansürü anlamak mümkün değil. Vatandaştan neden niçin gizliyorsunuz. Türkiye zaten en pahalı benzini kulllan

10 Mayıs 2018 - 12:18
Reklam

Daha önce benzin ve motorine yapılan zamlar ve indirimler PÜİS’in resmi internet sayfasından öğreniliyordu. Ancak çıkarılan karar ile artık indirimler ve zamlar internet sitesinden yayınlanmayacak. Yani milyonlarca vatandaş yapılan zamları veya indirimleri ya öğrenemeyecek ya da akaryakıt almaya gittiğinde haberdar olacak.

KÜFÜR EDİYORLAR

Eskiden yukarıdaki kırmızı alanda yapılan zamlar ve indirimler yayınlanıyordu. Artık yönetim kurulunun kararı ile yayınlanmayacak. PÜİS yetkililerinden sozcu.com.tr’ye yapılan açıklamada; ” Artık internet sitemizde yapılan zamları ve indirimleri yayınlamayacağız. Çünkü biz insanları bilgilendirelim derken büyük tepki alıyoruz. Facebook sayfamıza onlarca insan küfür ediyor. Biz de yönetim kurulu olarak böyle bir karar aldık.”denildi.

GÜRSEL TEKİN: BU NEYİN SANSÜRÜ!

PÜİS’in sansürüne en sert tepki, kendisi de eski bir PÜİS üyesi olan CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin’den geldi. Türkiye’de dünyanın en pahalı akaryakıtının kullanıldığını hatırtalan ve uygulama için “Bu neyin sansürü anlamak mümkün değil. Vatandaştan neden niçin gizliyorsunuz. Sansürü şiddetle kınıyorum” diyen Tekin “Vatandaş akaryakıt istasyonuna gittiğinde zaten zammı görmeyecek mi? Alınan kararı şiddetle kınıyorum. Bu karar kabul edilemez.” diye konuştu.

Reklam
Bu haber 1269 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
12 yaşında kaçırıldı, 13 yaşında hamile kaldı, 18 yaşında...
12 yaşında kaçırıldı, 13 yaşında hamile kaldı, 18...
Çorum'da mezarlıktaki 'gizemli kız'ın dramı...
Çorum'da mezarlıktaki 'gizemli kız'ın dramı...