Reklam
  • Reklam

​ABD’nin Ankara Büyükelçiliği önünde Kudüs protestosu

AKP Gençlik Kolları’nın da içinde yer aldığı Ankara Gençlik Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, ABD Başkanı Donald Trump’ın "Kudüs’ü İsrail’in başkenti" olarak tanıma kararını ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nin karşısında düzenledikleri eylemle protesto etti.

07 Aralık 2017 - 04:03
Reklam

“Kudüs coğrafi değil imani bir meseledir. Kudüs kırmızı çizgimizdir,” “Kudüs esirken hiçbir şehir özgür değildir,” pankartları taşıyan AKP Gençlik Kolları üyeleri ile “İstikbal İslam’ındır” pankartı taşıyan Milli Türk Talebe Birliği üyeleri ve diğer Ankara Gençlik Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararını protesto için bir eylem düzenledi. ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nin karşısında yer alan John F. Kennedy Caddesi üzerindeki Ankara Sanayi Odası önünde toplanan eylemciler, “Katil Amerika, Filistin’den defol,” “Katil İsrail, Kudüs’ten defol,” “Katil İsrail, İşbirlikçi ABD,” “Kanımız aksa da zafer İslam’ın,” ve “Recep Tayyip Erdoğan” sloganları attı ve tekbir getirdi. Eylemcilerin Türk bayrağı ve Filistin bayrağının yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan posterlerini taşıdığı gözlemlendi. Polisin yoğun güvenlik önlemleri aldığı görülürken eylemcilerin ABD Büyükelçiliği’nin olduğu tarafa geçmesine izin verilmedi.

'KUTSALLARIMIZ ÇİĞNENİP TOPRAKLARIMIZA EL UZATILMAKTADIR'

Ankara Sanayi Odası önünde basın açıklamasını okuyan AKP Gençlik Kolları üyesi ve Ankara Gençlik Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Sözcüsü Ali Osman Özdemir, “Bir yandan gönül coğrafyamıza ölümler yağdırılırken, bir yandan da kutsallarımız çiğnenip topraklarımıza el uzatılmaktadır. Hadsizliğin, saldırganlığın ve hukuksuzluğun geldiği son nokta olarak siyonizmi bu devirdeki kullanışlı piyonu Trump aracılığıyla ilk kıblemiz Kudüs’ümüzü işgalci İsraillilerin Siyonist emelleri doğrultusunda başkent ilan etme cüretinde bulunmuşlardır” dedi.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ni, 'dünyadaki bütün düzensizliğin müsebbibi' olarak gördüklerini ifade eden Özdemir, “İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’da hakkın daveti ezan susturulmaya çalışılırken, avluda savunmasız erkek ve kadın kardeşlerimiz şehit edilirken bu mezalimi dillendirmenin dahi antisemitizm olarak yaftalanması güçlünün haklı olduğu çarpık uluslararası hukuk ve siyaset sisteminin sonucudur. Müslümanlar hunharca katledildiğinde sessiz kalan güçlünün haklı olduğu bir uluslararası hukuk sisteminin ve onun ikiyüzlü kullanışlı araçlarını reddediyoruz” diye konuştu.

Özdemir, “Filistin dar bir coğrafyada bulunan birtakım insanların meselesi değil, tüm İslam aleminin namusudur. Celladından diz çöküp af dileme gafletinden kurtulunuz. Dünya var oldukça yer yüzü bizimdir, Kudüs bizimdir” ifadelerini kullandı.

Grup, basın açıklamasının ardından sloganlar atarak dağıldı.

Reklam
Bu haber 1218 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
7.5 milyon çocuğumuz yoksulluğun pençesinde
7.5 milyon çocuğumuz yoksulluğun pençesinde
 Fatma Girik’ten erken seçim mesajı! ‘Atatürk çocuğuyum’
Fatma Girik’ten erken seçim mesajı! ‘Atatürk çocuğuyum’