CR3 Marmaray Projesi’ndeki çalışmalar havadan görüntülendi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın incelemelerde bulunduğu CR3 Marmaray Projesi’nin çalışmaları havadan görüntülendi. Gebze’den Halkalı’ya kadar kesintisiz ulaşımı sağlayacak olan hatta günde 1 milyon 200 bin yolcu taşınacak.

11 Kasım 2017 - 23:54

Gebze-Halkalı arası Banliyö Hatlarının İyileştirilmesi Projesi, 11 noktada 15 ayrı raylı sistemle entegre olarak İstanbul Ulaşım ağının omurgasını oluşturacak. Bu hatta süren çalışmalar ile ilgili bugün Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan bir inceleme gerçekleştirirken, hatta süren çalışmalar havadan görüntülendi.

Yer üstü hat uzunluğu 63 kilometre olan proje bittiğinde minimumu sefer aralığı 128 saniye, Gebze Halkalı arası sefer süresi 114 dakika, istasyon sayısı 38 olacak.

Proje bittiğinde Avrupa ile Asya arasında kesintisiz Demiryolu bağlantısı sağlanırken, tek yönde saatte 75 bin kişi taşıma kapasitesi ile günde 1 milyon 200 bin kişi taşınacak ve bu da köprülerin trafiğine önemli bir azalma sağlayacak. Bu hat aynı zamanda yük trenlerine ve Yüksek Hızlı Tren ile banliyo trenlerine aynı anda hizmet verebilecek. 

Mustafa Esen

Reklam
Bu haber 332 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Okul servislerinde sensör dönemi
Okul servislerinde sensör dönemi
İttifak partilerine ‘artık oy’ sürprizi
İttifak partilerine ‘artık oy’ sürprizi